10.09.2018 запрошуємо адвокатів Харківщини для обговорення законопроекту № 9055 “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”

10.09.2018 запрошуємо адвокатів Харківщини для обговорення законопроекту № 9055 “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”

Шановні адвокати Харківщини, запрошуємо Вас на зустріч з представником адвокатів Харківщини в Раді адвокатів України — Величко Ларисою Юріївною, та Головою ВКДКА Дроздовим Олександром Михайловичем. Зустріч відбудеться з метою обговорення законопроекту № 9055 “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”. Місце проведення зустрічі: вул Мироносинська 63-а, о 16:00

Внесений Президентом України проект закону 9055 “Про адвокатуру і адвокатську діяльність” обмежує права адвокатів і підриває можливості для захисту людей.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на семінарі з підвищення кваліфікації для адвокатів Херсонської області.

Проект закону був розроблений Радою з питань судової реформи, до складу якої не було включено представників НААУ.

“Тим самим, розробники цього проекту порушили зобов”язання України перед Радою європи і порушили умови укладання договору про асоціацію з ЄС, то що проект закону про адвокатуру розроблено без участі професійної адвокатської організації”, — сказала Лідія Ізовітова.

За змістом, законопроект несе суттєві загрози звуження професійних прав адвокатів. Зокрема, розширене поняття адвокатського запиту знівельоване можливостями відмов у відповідях на ці запити. Законопрект передбачає доповнення Кримінального процесуального кодексу, яке дозволить суду визначати зловживання сторонами процесуальними правами. Розширено можливості порушень при здійсненні підозри спеціальним суб"єктам.

“Йдеться про обмеження прав адвокатів і про знищення прав людей, тому що в суді ми представляємо не самих себе — ми захищаємо права та інтереси громадян. Це наступ на права людини, це порушення конституційних норм, практики ЄСПЛ та рішень Конституційного Суду”, — сказала Лідія Ізовітова.

Законопроект дозволяє слідчому або прокурору залучити адвоката з системи БПД на власний розсуд, який працюватиме паралельно з адвокатом за договором. Це перекреслює право на вільний вибір захисника і перетворює адвокатів на статистів.

В частині адвокатського самоврядування законопроект передбачає ліквідацію чинних органів адвокатського самоврядування як юридичних осіб та створення нових органів за іншою моделлю. При цьому конференції адвокатів відбуваються у форматі загальних зборів адвокатів регіону. “ В регіоні, де 5 тис адвокатів, такі збори можна провести лише на стадіоні. При цьому прийняття рішень пропонується законопроектом у режимі таємного голосування. Ми уже маємо в Києві клоновані структури, які проводять паралельні конференції, і кажуть, що вони легітимні. Ми очікуємо, що в великих регіонах будуть і паралельні конференції, і паралельні органи адвокатського самоврядування, які будуть з”ясовувати, хто з них ленітимний. Це називається знищення адвокатського самоврядування”, — сказала Лідія Ізовітова.

Вона повідомила, що з приводу законопроекту 9055 Рада адвокатів України 7 вересня прийняла заяву та повідомила керівництво Верховної Ради, парламентських фракцій та профільних комітетів ВР, міжнародні організації щодо основних загроз пропонованого варіанту реформи.

 

3240