02.04.2015 р відбулося чергове засідання Секції № 1 з прав людини, конституційного права, кримінального права і процесу та підвищення кваліфікації адвокатів

02.04.2015 р відбулося чергове засідання Секції № 1 з прав людини, конституційного права, кримінального права і процесу та підвищення кваліфікації адвокатів

 

02 квітня 2015 року відбулось чергове засідання Секції з прав людини, конституційного права, кримінального права і процесу та підвищення кваліфікації адвокатів № 1 при Раді адвокатів Харківської області


   02 квітня 2015 року у конференц-залі офісу Адвокатського об'єднання “КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ”, розташованому за адресою: місто Харків , проспект Московський, 96 - А, 7 під'їзд, офіс 188, під головуванням представника адвокатів Харківської області в Раді адвокатів України Дроздова О.М. відбулось чергове засідання Секції з прав людини, конституційного права, кримінального права і процесу та підвищення кваліфікації адвокатів № 1 при Раді адвокатів Харківської області.

Засідання Секції урочисто відкрила Голова Ради адвокатів Харківської області Гайворонська В.В.
У засіданні взяли участь 18 осіб, серед яких адвокати, помічники та стажисти адвокатів, а також представник координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги.

 

Під час засідання Секції:
1. Гайворонською В.В. було висвітлено та обговорено низку проблемних питань, які виникають у зв’язку із застосуванням чинного КПК України, зокрема, питань, пов’язаних із залученням захисника задля проведення окремих процесуальних дій відповідно ст. 53 КПК України, тощо . Вирішено підготувати відповідні пропозиції по внесенню змін до ст. 53 КПК України та розглянути їх на наступному засіданні секції.
2. Дроздов О.М. доповів ключові новели Закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”, зокрема, щодо гарантування права на безпосередній доступ до Верховного суду України та розширення його повноважень, роль та значення висновків Верховного суду України у забезпеченні єдності судової практики, щодо доступу до судових рішень, тощо.
3. Було висвітлено та обговорено проблеми реалізації прав потерпілих під час кримінального провадження, щодо спонукання сторони обвинувачення до вчинення процесуальних дій, щодо визнання підозри обґрунтованою та зобов'язання повідомлення про підозру, питання доступу до правосуддя, тощо. Вирішено підготувати відповідні пропозиції до КПК України з цього питання та заслухати їх на наступному засідання Секції.
4. Прийнято рішення про проведення чергового засідання Секції 14 квітня 2015 року о 09.30 год., в конференц-залі офісу Адвокатського об'єднання “КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ”, розташованому за адресою: місто Харків , проспект Московський, 96 - А, 7 під'їзд, офіс 188.

 

На черговому засіданні Секції відбудеться:
1) аналіз та обговорення пропозицій, зауважень та коментарів по внесенню змін до ст. 53 КПК України щодо залучення захисника задля проведення окремих процесуальних дій (доповідач — адвокат Прилипко Д.В.)
2) аналіз та обговорення пропозицій про внесення змін до КПК України щодо визнання підозри обґрунтованою та зобов'язання повідомити про підозру, висвітлення проблеми щодо спонукання сторони обвинувачення до вчинення процесуальних дій (доповідач — адвокат Новаков А.І.)
3) аналіз та обговорення пропозицій стосовно внесенню змін до Закону України “Про судоустрій та статус суддів” щодо виключення норми про обов'язкове подання скарги на суддів через адвоката. (доповідач — адвокат Новаков А.І.)
4) заслухання пропозицій до та обговорення основних положень Закону України від 12.02.2015 № 192-VIII “Про забезпечення права на справедливий суд”, який набрав чинності 28 березня 2015 року, в контексті забезпечення гарантій адвокатської діяльності (доповідач — помічник адвоката Христова М.М.)
Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до обговорення цих важливих для адвокатської спільноти питань.

 

1412