05 лютого 2020 року адвокати Харківщини взяли участь у MeetUp на тему: «Переваги пробації для безпечного суспільства»

05 лютого 2020 року адвокати Харківщини взяли участь у MeetUp на тему: «Переваги пробації для безпечного суспільства»

З нагоди 5-річчя з дня прийняття Закону України «Про пробацію» на базі правового клубу «PRAVOKATOR» філією Державної установи «Центр пробації» в Харківській області 05 лютого 2020 року проведено MeetUp на тему: «Переваги пробації для безпечного суспільства», метою якого стало обговорення сучасних напрацювань пробації в Україні як дієвого засобу убезпечення громади від вчинення повторних злочинів та здійснення справедливого правосуддя.


Саме 5 лютого 2015 року започатковано діяльність служби пробації в Україні з прийняттям Верховною Радою України Закону «Про пробацію». Створення даного інституту на теренах нашої держави стало можливим завдяки вивченню найкращого міжнародного досвіду і підтримці іноземних партнерів, організацій та інституцій, а також впровадженню в практичну площину передових вітчизняних наукових розробок.


На заході були присутні співробітники пробації, представники прокуратури Харківської області, судів, центру зайнятості, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській області, патрульної поліції, превентивної діяльності, адвокати Адвокатської спільноти Харківської області.


Захід розпочала вітальним словом Марина Гричанюк, очільниця філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.
Після чого на обговорення були винесені наступні питання: правова суть та переваги застосування досудової доповіді; індивідуально-профілактична робота з клієнтами пробації; соціальні послуги для клієнтів пробації; реалізація пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»; правова допомога для суб’єктів пробації як гарантія реалізації та захисту їх прав.

Серед спікерів заходу були працівники пробації, а також начальник відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Харківської області Роман Дмитренко, голова Київського районного суду м. Харкова Світлана Шаренко, начальник управління підтримання обвинувачення в суді прокуратури Тетяна Сотнікова, директор Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській області Анатолій Бородавка, директор Благодійної організації «Харківський благодійний фонд «Парус» Олена Овчиннікова. Партнери привітали працівників пробації з ювілеєм та розповіли своє бачення про значущість пробації для безпечного суспільства.

Хоча для України інститут пробації – явище відносно нове, однак вектор нашої діяльності у цій сфері спрямований на забезпечення законності, убезпечення суспільства, недопущення рецидивної злочинності та, насамперед, реагування на порушення прав та законних інтересів людини.

679