10 березня 2016 року АПУ провела презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

10 березня 2016 року АПУ провела презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

 Асоціація правників України спільно із Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

 

10 БЕРЕЗНЯ 2016
ХАРКІВ – 10 березня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели чергове обговорення ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».


 

 

Сьоме професійне обговорення «Реформа адвокатури: очікування адвокатів» зібрало адвокатів Харкова, представників Ради адвокатів Харківської області, а також міжнародних експертів для аналізу проекту Закону, винесеного на обговорення Радою з питань судової реформи.

«Ми маємо визнати, що як чинний Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» містить низку недоліків, так і пропонований проект є недосконалим. Тому ми маємо об’єднати зусилля та зробити все можливе для того, щоб думка професійної спільноти була врахована», - зазначив член Правління АПУ, голова Відділення АПУ у Харківській області Максим Шевердін, виступаючи у якості модератора заходу.

«Наразі у пропонованому проектів ми отримали не зовсім те, що очікували. Не всі наші процесуальні права та гарантії були враховані. Саме тому ми зараз обговорюємо цей законопроект і збираємо думки адвокатів, щоб донести їх до Ради з питань судової реформи», - сказав Президент АПУ Денис Бугай на відкритті заходу.

До обговорення долучилася й голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова: «Справа в деталях. Ми маємо побачити ці деталі, визначити ризики й попередити можливі негативні наслідки», - зазначила вона.

Переходячи до обговорення конкретних норм проекту, адвокати виокремлювали наявні ризики та висловлювали думки щодо їх нівелювання.

Скажімо, за проектом вхід до професії здійснюється лише через помічника адвоката (окрім суддів). І ця норма вступає в силу з дня набрання чинності. «Наша пропозиція – ввести перехідний період протягом двох років, щоб юристи, які наразі здійснюють практику без адвокатського свідоцтва, могли поступово увійти до професії», - прокоментував член ради Відділення АПУ в м. Києві, адвокат VB PARTNERS Микита Нуралін. Окрім того, він переконаний, що вимога щодо перевірки рівня моральних якостей правника може створити штучні обмеження на вхід до професії в силу відсутності критерії для їх оцінки.

Обговорення в колі адвокатів показало, що проект Закону України, що винесений на обговорення, потребує змін та уточнень. Так, адже деякі норми не лише не покращують правовий статус адвокатів, а, навпаки, їх погіршують.

Своїм думками з колегами також поділилися Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист та Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Вікторія Мітько, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Координаційного центру з надання правової допомоги та інші.

ТЕКСТ: Проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ: Проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в частині організації адвокатського самоврядування.

ОФІЦІЙНО: Рада з питань судової реформи - адвокатура та безоплатна правова допомога

Надсилайте свої пропозиції та коментарі щодо зазначеного проекту Закону за адресою: legal@uba.ua з поміткою «Реформа адвокатури».

Надалі професійне обговорення продовжиться у Дніпропетровську. Слідкуйте за нашими анонсами на сайті АПУ та запрошуємо до участі!

 

 

1059