20.04.15 проведено зустріч адвокатів Харківської області з представником Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні (офіс в Харкові) Маргаритою Веласкес

20.04.15 проведено зустріч адвокатів Харківської області з представником Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні (офіс в Харкові) Маргаритою Веласкес

  20.04.15 проведено зустріч адвокатів Харківської області з представником Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні (офіс в Харкові) Маргаритою Веласкес.


Відкрила зустріч Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська, яка підкреслила важливість відкритого спілкування з представниками ОБСЄ та окреслила коло питань, яких доцільно було б торкнутися під час обговорення.
Пані Маргарита Веласкес розповіла про завдання Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні та запросила до відвертої розмови.
Під час зустрічі Представник адвокатів Харківської області в Раді адвокатів України Олександр Дроздов акцентував увагу на питаннях фактичної нерівності сторін у кримінальному провадженні (не на користь сторони захисту), обмеження адвокатів у праві оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність сторони обвинувачення та суду всупереч положенням ст. 129 Конституції України і усталеної практики Конституційного Суду України, масове нехтування судами та стороною обвинувачення практикою Європейського суду з прав людини, несправедливого судового розгляду справ щодо адвокатів, ідентифікації адвоката з його клієнтом в частині покладення виключно на адвоката права на ініціювання дисциплінарної відповідальності судді від імені юридичних осіб відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» тощо.
Член Ради адвокатів Харківської області Тарас Савченко запропонував Маргариті Веласкес з метою належного моніторингу щодо здійснення справедливого судового розгляду бути особисто присутньою в окремих актуальних судових процесах. Його пропозицію Було підтримано Мариною Старовойтовою, Іриною Кузіною, Вячеславом Ушаковим та іншими адвокатами.
Також адвокатами було звернуто увагу Маргарити Веласкес і на інші проблеми реалізації норм кримінального процесуального законодавства та законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність.
Під час одговорення відбулася жвава та конструктивна дискусія.

 

1249