29 січня 2018 року була проведена лекція для учнів Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради, на тему «Права дитини».

31 січня 2018 - advocate
article1028.jpg

29 січня 2018 року, працівниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, на виконання Річного плану з надання безоплатної правової допомоги на 2018 рік, була проведена лекція для учнів Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради, на тему «Права дитини».

В заході прийняли участь Голова Ради адвокатів Харківської області, заступник регіональногоцентру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Гайворонська Вікторія Валентинівначлен Ради Адвокатів Харківської області, голова Комітету захисту прав адвокатів Ради Адвокатів Харківської області Сергій Мороз, начальник відділу Забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областяхМарина Старовойтова.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Вікторія Гайворонська розповіла учням про діючу систему безоплатної правової допомоги в Україні, зокрема у Харківській області; про механізми та принципи її діяльності.

В ході лекції розглядалися питання щодо прав та обов’язків дітей, а також відповідальності їх батьків.

В контексті теми заходу, лектори розповіли, також, про відповідальність неповнолітніх: адміністративну, цивільно-правову та кримінальну.

Учням були роз'яснені їх права відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в частині розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а саме – для дітей. Увагу було акцентовано на тому, що отримати безоплатну правову допомогу відтепер можуть усі діти, без винятку.

Захід був проведений у форматі інтерактивного уроку із застосуванням засобів візуалізації досліджуваного матеріалу, за допомогою наочної презентації.