20.09.2019 розпочато нараду Керівників органів адвокатського самоврядування

20 вересня 2019 - advocate
article1309.jpg

Рoзпочато нараду Керівників органів адвокатського самоврядування. Говоримо про виключне представництво. Бо наші громадяни, підприємці, підприємства, державні установи мають право на якісну правничу допомогу.

Прийняття закону про скасування адвокатської монополії суперечить конституційним гарантіям захисту прав людини

Скасування конституційних положень про виключне прав адвокатів на представництво в судах є порушенням статей Основного закону, які забороняють звуження обсягу прав і свобод громадян.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час наради з керівниками рад адвокатів та КДКА регіонів у Одесі.

Лідія Ізовітова повідомила, що до Ради адвокатів України скеровано листа від судді-доповідача Конституційного суду щодо законопроекту 1013. Законопроект відправлений парламентом до Конституційного суду і передбачає виключне право адвокатів на представництво в судах у кримінальних провадженнях, скасовуючи інші випадки, передбачені чинними конституційними нормами.

Лідія Ізовітова нагадала, що НААУ звернулася до Комітету Верховної Ради з правової політики, в якому наголосила на тому, що законопроект 1013 стосується діяльності адвокатури. Відтак, за міжнародними стандартами, НААУ як єдина професійна організація адвокатури має бути стороною консультацій щодо такого законопроекту.

«Ми просили Комітет відкласти розгляд цього питання, провести обговорення законопроекту з НААУ і лише потім висловлювати позицію (у висновку Комітету до законопроекту). Крім того, нас не послухали і прикро було те, що на засіданні комітету 9 вересня 11 адвокатів, які є членами цього комітету, в тому числі член ради адвокатів Одеської області Костін, колишній член РАУ Божик проголосували за скасування монополії», — сказала Лідія Ізовітова.

Голова НААУ також нагадала, що були направлені звернення до Президента України і парламенту стосовно того, що законопроект 1013 має бути обговорений з адвокатурою і не може прийматися без такого обговорення. Окрім того, важливо, щоб висновок щодо цього законопроекту надала Венеціанська комісія. 2015 року ця комісія схвалила конституційні зміни щодо правосуддя, які передбачали запровадження виключного права адвокатів на представництво в судах.

«Для нас важливо, щоб Венеціанська комісія, яка робила висновок щодо доцільності виключного права на представництво, висловилися. Тому що не можна в 2015 році сказати одне, а в 2019 – інше», — сказала Голова НААУ.

Вона також повідомила, що НААУ звернулася до суб’єктів звернення до Венеціанської комісії із листом про необхідність направлення законопроекту 1013 на європейську експертизу.

Окрім того, зміни до Конституції потребують висновку конституційного суду. До НААУ надійшов лист судді-доповідача КСУ з проханням висловитися стосовно законопроекту в розрізі статей 157 і 158 Конституції України. НААУ має надати позицію до 4 жовтня.

«Ми висловимо свою позицію в розрізі розділу другого Конституції про права, свободи і обов’язки громадянина, і статті 159, де написано, що кожен має право на професійну правничу допомогу», — сказала Голова НААУ. При цьому вона акцентувала на тому, що Основним законом, професійну правничу допомогу надає саме адвокатура і вона діє як єдиний професійний інститут захисту в державі. «Ідеться про беззаперечне звуження прав громадян на захист, і в такому випадку діє стаття 157, що не можна таке робити», — констатувала Голова НААУ.

Нагадаємо, позиція НААУ щодо законопроекту 1013 полягає в тому, що законопроект №1013 ставить під загрозу виконання Україною міжнародних зобов’язань, які вона взяла на себе, ухваливши статтю 131-2 Конституції України. Внесення змін до Основного Закону у 2016 році стосовно виключного права адвокатів на представництво в судах було здійснено у повній відповідності до європейських демократичних практик. Зокрема, текст статті отримав схвальну оцінку експертів Венеціанської Комісії, що засвідчено висновком, в якому зазначається, що «остання версія змін до Конституції України, підготовлена Робочою групою Конституційної Комісії з питань правосуддя, є дуже позитивною і добре підготовленою та заслуговує повної підтримки». Виключне представництво адвокатами інтересів клієнтів у судах діє у переважній більшості європейських країн та США. А в таких країнах, як Туреччина, Іспанія, Італія та Німеччина – діє виключно адвокатура на всіх рівнях судового представництва. Підписуючи Угоду про асоціацію України з Європейським союзом наша держава взяла курс на європейський розвиток країни, а саме – приведення всіх своїх інститутів та діючого законодавства до європейських стандартів

 

22.11.2019 відбудеться чергове засідання секції податкового права
18 листопада 2019 - advocate - 0 - 210
 На розгляд та обговорення поставлені питання: 1. адвокат-бюро-об‘єднання : питання оподаткування 2. Докази в адміністративному процесі: увага на підтвердження реальності господарських операцій. 3. Реформування ДФС.
Вітання з нагоди 7-річчя НААУ!
18 листопада 2019 - advocate - 0 - 82
Створення сім років тому єдиної професійної організації - Національної асоціації адвокатів України та прийняття Закону, стало важливим кроком на шляху наближення України до європейських демократичних стандартів та утвердження конституційного принципу надання кожному громадянину кваліфікованої, професійної допомоги, а також перетворення адвокатури на ефективний інститут захисту прав, свобод та інтересів громадян.
21.11.2019 відбудеться семінар: Земельні спори фермерських господарств:судова практика
15 листопада 2019 - advocate - 0 - 616
Харків, вул. Пушкінська, 106 , 16:00 - 18:00
Шановні адвокати Харківщини! 19 грудня 2019 р. відбудеться урочисте святкування Дня адвокатури України!
15 листопада 2019 - advocate - 0 - 626
Традиційно Рада адвокатів Харківської області та Кваліфікаційно дисциплінарна комісія адвокатури Харківської області запрошують адвокатів Харківщини взяти участь у святкуванні цієї незабутньої події!
22.11.2019 Адвокатський запит. Помилки складення та шляхи реагування відповідно до 212-3 КУпАП
14 листопада 2019 - advocate - 0 - 340
 Місце проведення: Харків, вул. Мироносицька, буд. 63-А
13.11.2019 відбудеться чергове засідання Ради адвокатів Харківської обасті
12 листопада 2019 - advocate - 0 - 151
 Порядок денний засідання
13.11.2019 0 16:00  було проведено Майстер-клас від Ради адвокатів Харківської області
12 листопада 2019 - advocate - 0 - 178
В рамках наукового гуртка «Школа приватного права» при кафедрі цивільно-правових дисциплін відбулося виїзне засідання до Ради адвокатів Харківської області. Спікери заходу: Заступник центра БВПД у Харківській та Луганській областях, Голова Ради адвокатів Харківської області, адвокат Вікторія Гайворонська та голова Ради старійшин при Раді адвокатів Харківської області, адвокат Єфім Голянд.
01.11.2019 року відбулось засідання Комітету «Взаємодії з експертними установами та організаціями».
12 листопада 2019 - advocate - 0 - 66
 На засіданні були обрані заступник Комітету адвокат Індутний-Шматько Станіслав Миколайович та секретар адвокат Шматько Тетяна Миколаївна.
14.11.2019 буде проведено сертифікований захід з підвищення кваліфікації для адвокатів на тему: Оскарження податкових податкових повідомлень-рішень
8 листопада 2019 - advocate - 0 - 2070
  м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 106, актова зала 16:00-18:00
7 листопада 2019 року проведено перше засідання Комітету господарського права і процесу при Раді адвокатів Харківської області.
8 листопада 2019 - advocate - 0 - 430
 З вітальної промови Голови Ради адвокатів Харківської області Гайворонської Вікторії Валентинівни комітет почав свою роботу.
Сторінки: 1 2 3 4 Наступна Остання